Leczenie kręgosłupa poprzez masaż lecznicz

Autorem artykułu jest Iwona

Ból, który towarzyszy Ci przy niektórych czynnościach takich jak podnoszenie rzeczy czy schylanie się już niedługo będziesz mógł uznać za przeszłość. Zastanawiasz się jak się to stanie? Za chwilę poznasz odpowiedź.

Życie jakie prowadzimy, często jest głównym czynnikiem powodującym bóle kręgosłupa. Praca siedząca, czy też stojąca w nadmiarze w końcu doprowadzi do uszczerbku na zdrowiu. Przeciążony kręgosłup woła o pomoc…ból, który ty odczuwasz musi mieć jakąś przyczynę.

Jeśli ból kręgosłupa nie znika po tygodniu czy dwóch, nie możesz zlekceważyć tego co dzieje się z Twoim ciałem. Gdyż może się to przerodzić w jeszcze poważniejsze schorzenia. Warto wtedy od razu udać się do lekarza na postawienie prawidłowej diagnozy.

Leczenie kręgosłupa będzie zależne od postawionej diagnozy, ból może być spowodowany przez wiele czynników min. struktury uszkodzonego dysku wywierają ucisk na sąsiednie tkanki, najczęściej nerwy rdzeniowe co prowadzi w większości przypadków do bólów kręgosłupa (rwy kulszowej – póle promieniujące do nóg, lumbago tzw. bóle korzonkowe, drętwienie rąk, palców, bóle głowy i szyi).

Coraz popularniejszym sposobem leczenie bólu kręgosłupa jest masaż leczniczy   wykonywany, przez specjalistów z niezbędnymi kwalifikacjami, którzy swoją wiedzą pomogli już nie jednej osobie. Masaż wielu osobom może wydawać się nie skuteczny bo kojarzony jest z relaksem, lecz trzeba wziąć pod uwagę kto go wykonuje. Jeśli masaż leczniczy wykonywany jest przez specjalistę, może wyleczyć nas z bólu, którego odczuwamy.

Leczenie kręgosłupa przy pomocy masaży wymaga wiedzy na temat anatomii i fizjologii.

Rezultaty leczenia kręgosłupa poprzez masaże lecznicze uwarunkowane jest kilkoma czynnikami min:

przede wszystkim najważniejsza jest systematyczność zabiegów. Nie możemy oczekiwać, że ból który był z nami od kilka tygodni czy miesięcy ustąpi po jednym masażu. Masaże lecznicze muszą być wykonywane regularnie w określonym odstępie czasowym aby przyniosły oczekiwane efekty.

Drugą bardzo istotną sprawą jest oczywiście stopień uszkodzenia krążka międzykręgowego. Jeżeli mamy do czynienia np. z dyskopatią, czas leczenia znacznie się wydłuży. Podstawa leczenia jest zmiana pracy lub wykonywanych czynności jeśli nie chcemy nawrotów. A jeżeli to jest nie możliwe choć zminimalizowanie pozycji czy czynności które mogą źle wpływać na stan kręgosłupa.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: